HAPPENING 2009
Geslaagde vijfde editie vakbeurs Cool & Comfort !
De Cool & Comfort Happening 2009 heeft de verhuis van Leuven naar Mechelen bijzonder goed verteerd. In de ruime Nekkerhal heerste een gezellige drukte. En dit is precies wat de Happening 2009 was: gezellig en druk!
Na vier edities in de Brabanthal in Leuven werd voor de vijfde editie van de Cool & Comfort Happening uitgeweken naar de grotere Nekkerhal in Mechelen. Hierdoor stonden alle exposanten in één zaal en kregen ze eveneens de kans om zich volledig te laten gaan bij het ontwerp van de stand. En dit is dan ook wat sommigen hebben gedaan. Een opvallende en druk bezochte stond was die van Bitzer. Chris Desmet en Ruud van Dissel kregen net als de andere standhouders heel wat vragen voorgelegd over de energie-efficiëntie van hun toestellen. “Dit was duidelijk het thema van deze beurs”, aldus Chris Desmet. “Zowel installateurs als eindgebruikers zoeken actief naar kostenbesparende maatregelen. Energie is in deze zoektocht een belangrijke factor.”
Op de stand van Coolworld komen we Jeffrey D’hondt tegen, manager van Technical Maintenance Service nv. Hij is een vaste bezoeker van de beurs. “Volgens traditie is ook weer deze Cool & Comfort Happening een geslaagd treffen van de sector. Hier kom je zowel professioneel als sociaal aan je trekken. Hier kom je als installateur of voorschrijver niet naartoe omdat je moet, maar omdat je wil. Het is geen saaie vakbeurs waar alle standen op elkaar gelijken en je op een drafje doorheen rent. Tijdens de Happening krijgen zakelijke gesprekken een andere dimensie. Want vergis je niet, ook hier komt het professionele op de eerste plaats, maar dan op een plezante manier.”
Een andere veelbezochte stand – met 222 bezoekers – was deze van de beroepsfederatie UBF-ACA. En daar was alle reden voor: de lancering van het softwareprogramma Elyci (ELog Your Cooling Installation), het elektronische logboek voor koeltechnische installaties en warmtepompen. Het was aanschuiven om van Linda Buddaert aan de hand van de demoversie de vele mogelijkheden van het programma te ontdekken. En alsof dit succes nog niet volstond, meldden zich tijdens de Happening ook nog eens nieuwe leden voor de federatie aan!
Een andere opvallende vaststelling tijdens de vijfde editie van de Cool & Comfort Happening: de vele Nederlandse nummerplaten op de parking. Als mogelijke uitleg dat Mechelen dichter bij Nederland ligt dan Leuven, is nogal kort door de bocht. De echte reden is dat na de eerdere vier succesvolle edities de Happening zich via mond-aan-mond reclame een weg naar onze Noorderburen heeft gebaand. Want vergis je niet, ook in Nederland praat het makkelijker in een gezellige sfeer dan onder prestatiedruk. Bovendien houdt de Happening vast aan enkele basisprincipes. Hier komt niet het aantal bezoekers op de eerste plaats, maar wel de kwaliteit van die bezoekers. En dit betekent dat elke bezoeker de nodige aandacht verdient… en krijgt!.
Veel bezoekers uit Nederland betekent niet dat je op de beursvloer uitsluitend Nederlands hoorde praten. Zo kreeg ook de stand van Friga-Bohn veel bijval, waar vooral de nieuwe condensatiegroep Vanguard in splitopstelling de aandacht trok. Patrick Llorca en Christophe Hugon (die voor een Fransman opvallend goed Nederlands praat) kregen ruim de kans om uit te leggen dat de Vanguard de wensen van alle partijen verenigt: van de installateur (eenvoudige installatie en inbedrijfstelling), van de groothandel (weinig standaardmodellen voor optimaal voorraadbeheer) en van de eindgebruiker (mooi design, geluidsarm en energiezuinig).
“Met 2.000 bezoekers mogen we zeker tevreden zijn”, volgens organisator Filip Cossement “De donderdag was eerder rustig maar de vrijdag was een echte hit. Wat het profiel van de bezoeker betreft kunnen we stellen dat het overgrote deel installateur was (85 %). De overige bezoekers waren professionele eindgebruikers, studiebureaus en ook studenten. Enkel laatste jaarstudenten koeltechniek werden toegelaten op de beurs. Opvallend was wel de geringe opkomst van architecten tijdens de beurs. Nochtans was er veel te doen rond de warmtepomp en de architect is toch vragende partij naar informatie over deze speciale technieken. Dit is dus een punt waar we als organisator moeten aan werken. Opvallend was ook dat we erin slaagden van meer franstaligen op de beurs te krijgen dan tijdens de edities in Leuven. Het bewijs dat Mechelen een goede keuze was als locatie voor het evenement.”
Het laatste woord is aan Johan Vermeulen, commercieel directeur van Air Trade Centre Belgium NV/SA. “De Happening onderscheidt zich van andere vakbeurzen. Hier doe je zaken op een andere manier dan bijvoorbeeld tijdens Batibouw. Je stand wordt niet overrompeld en de bezoekers hebben tijd. Dit schept de ideale omstandigheden voor een succesvolle zakelijke babbel.”