04/07/2025
Servicetechnieker ijs- en chocolademachines
ECD BV
regio Antwerpen
REPORTAGE
Cool and Comfort 76 – februari 2018
Belgium Technics is zowel fabrikant als distributeur van ventilatie
Belgium Technics uit Sint-Katelijne-Waver is een buitenbeentje in de HVACR-wereld. Naast fabrikant en distributeur van ventilatie kenmerkt het bedrijf zich ook door op basis van de ervaring en de expertise die in huis aanwezig zijn, om samen met de klant een klantspecifieke oplossing uit te werken. Eigen productie is een waardevolle meerwaarde.
Zaakvoerder Glenn Van Herck is geen onbekende in de HVACR-wereld. Doorheen de jaren heeft hij de HVACR-wereld leren kennen. “Ik heb aan de kant van de installateur gestaan en ik ken dus zijn noden. Want wat wil onze klant? Dat er kort op de bal wordt gespeeld, waarbij snelheid uw service is. Bestellingen van voorraadproducten die vóór 6 uur ’s morgens in onze webshop worden geplaatst, worden nog dezelfde dag geleverd. Ik weet hoe het voelt om als installateur niet te kunnen voortwerken aan je ventilatiesysteem omdat er een stuk ontbreekt. Daarom geen gezeik, als we kunnen helpen dan zetten we één of meer tandjes bij.”
Zo’n belofte kan alleen worden waargemaakt door een uitgebreide stock van standaardproducten aan te houden. Glenn Van Herck: “In ons atelier worden dagelijks twee soorten productie gedraaid: standaardproducten en maatwerk. Niet-standaard stukken worden gemaakt als de bestelling binnenkomt maar waarbij wordt gestreefd naar een levering binnen twee à drie werkdagen, terwijl we de overige tijd produceren om uit voorraad te kunnen leveren waardoor we steeds ons engagement kunnen nakomen.”
Airco plenums
Belgium Technics is fabrikant van rechthoekige kanalen waarbij alle maten uit voorraad leverbaar zijn tussen 200 en 800 mm per sprong van 50 mm. Naast de kanalen zijn dit ook bochten horizontaal 90°, bochten verticaal 90°, bochten horizontaal 45°, bochten verticaal 45°, reductie, overgang naar rond en T-verbindingen. De standaard ronde kanalen gaan van 100 tot 630 mm voor luchtdebieten van 113 tot 7.246 m3/h, met ook hier weer de nodige stukken voor een volledig systeem. Door de steeds stijgende vraag is het assortiment uitgebreid met ronde kanalen van 2.100 mm lengte, geschikt voor transport via de lift waardoor de werken vlotter kunnen verlopen.
Eigen fabricage is er ook van ronde en rechthoekige geluidsdempers, waarbij Belgium Technics een eigen techniek heeft ontwikkeld waardoor de geluidsdemper 35% korter wordt. Een plaatsbesparende oplossing die aanzienlijk minder drukverlies kent dan de traditionele geluidsdempers. Airco plenums, geschikt voor onder andere toestellen van Mitsubishi Electric, Daikin en Panasonic, zijn ook standaardproducten. Plenums voor andere merken of met specifieke behoeftes worden eveneens geproduceerd.
De BT ECO-roosterlijn is een budgetvriendelijke roosterlijn, die snel volgens behoefte van de klant kan worden aangepast inzake vorm en kleur. Een voorbeeld hiervan is de ALU-buitenluchtrooster die per 5 mm in hoogte en breedte kan worden geselecteerd, in RAL-kleur naar keuze en binnen 48 uur op de werf geleverd. Een configuratietool leidt de klant door het selectieproces en maakt de technische fiche volgens de specificaties.
Systemair Daily Biz
“Naast fabrikant zijn we ook distributeur van verschillende merken”, vult medezaakvoerder Hilde Heymans aan. “Een van die merken is Systemair, waardoor we enkele hiaten in ons eigen gamma zoals roosters, brandkleppen en luchtgroepen kunnen aanvullen. Voor een performante service houden we een belangrijke Systemair-voorraad aan. Onze goede samenwerking heeft ons trouwens geleid tot Systemair Daily Biz-partner, waardoor we op korte logistieke en technische lijnen kunnen rekenen. Dit allemaal in het voordeel van de installateur.”
Door Rudy Gunst