16/01/2026

Climacon Nederland van start

Climacon, de Belgische verdeler van het HVAC-R materiaal van de Chinese fabrikant Midea, heeft een nieuwe stap in zijn ontwikkeling gezet. Het bedrijf heeft namelijk de Nederlandse verdeler van Midea overgenomen en omgevormd tot Climacon Nederland. Het Nederlandse team wordt nu geïntegreerd in de Climacon structuur. Op de VSK-E vakbeurs in Utrecht kunnen Nederlandse en Belgische professionals kennismaken met Climacon.

Alex
Baumans

Structuur versterken

Zaakvoerder Olivier Van Hoey licht een en ander toe. “De overname zal beide organisaties versterken. Het Nederlandse team zet de activiteiten gewoon verder, maar dan onder Climacon-vlag. Dankzij de overname zullen ze een beroep kunnen doen op hun Belgische collega’s voor technische ondersteuning en service, terwijl wij omgekeerd ook kunnen gebruik maken van de Nederlandse ervaring. Zo hebben beide organisaties steunen op een bredere pool van expertise, wat de klanten alleen maar ten goede kan komen. Met de overname willen we ook een nieuwe dynamiek brengen in de Nederlandse organisatie. Zo zullen we bijvoorbeeld onze grotere warmtepompen en chillers tot 140 kW gaan promoten. In die productcategorie was Midea nog weinig actief in Nederland, terwijl we daar al verder in staan in België.”
“Er zijn wel enkele verschillen tussen de Nederlandse en de Belgische markt”, aldus Olivier Van Hoey “Eigen aan Nederland is de grote belangstelling voor warmtepompen op R290. De Nederlandse overheid ondersteunt die techniek, wat een duidelijk effect heeft op de verkoopscijfers. Misschien een idee voor onze Belgische politici?”

Breed assortiment

Midea trekt volop de kaart van laag-GWP koudemiddelen. Het gamma op R290 gaat van 4 tot 70 kW en omvat ook splittoestellen met DX-binnenunits. In dicht bebouwde omgevingen is het niet gemakkelijk om een buitenunit kwijt te raken. Voor die situaties heeft Midea de H-Pack, een kleine warmtepomp voor binnenopstelling. Eveneens nieuw zijn de split-warmtepompboilers. Deze hebben een buffervat van 200 of 300 liter, gekoppeld aan een buitenunit. Het koudemiddel is R454C, met een GWP van slechts 148. Tenslotte doet ook AI zijn intrede in de sturing, voor optimaal comfort en efficiëntie. Midea heeft immers niet alleen een ruim aanbod in HVAC, maar kan ook een energiemanagementsysteem (EMS) aanbieden. Het Mhelios EMS kan de energiestromen tussen de warmtepomp, batterij-opslag en zonnepanelen optimaliseren om de totale energiekost zo laag mogelijk te houden.
Al deze nieuwigheden worden voorgesteld op de vakbeurs VSK-E in Utrecht, wat meteen ook het publieksdebuut van Climacon Nederland is. Ook de Belgische ploeg zal vertegenwoordigd zijn. Door de samenwerking staat Climacon sterker dan ooit.

Door: Alex Baumans / Foto’s: Climacon

www.climacon.nl / www.climacon.be